133

אורטופדיה וכאב

133
הפברומיאלגיה היא מחלה המקשה על התפקוד היום יומי של הסובל ממנה אך בהחלט ניתנת לטיפול. לעיונכם מעט מידע לגבי המחלה.
        פיברומיאלגיה (דאבת השרירים)
פיברומיאלגיה הנקראת דאבת בעברית או FMS היא תסמונת הגורמת לכאבים ברקמת השריר. התסמינים אותם מתארים החולים בפיברומיאלגיה הם כאבים מופשטים ללא הסבר פיזיולוגי מדויק.

ישנם 18 נקודות לחיצה רגישות (
TENDER POINTS) שעל פיהם נקבעת חומרת הבעיה אצל החולה. נדרשות 11 נקודות מתוך   ה18 הקיימות על מנת שהרופא יחליט כי התסמונת קיימת. ייתכן כי גם כאלה שאין להם רגישות לפחות  ב 11 מהנקודות הרגישות אובחנו כסובלים מפיברומיאלגיה.
החולים בפיברומיאלגיה מדווחים על עייפות קשה, שינה לא טובה או קימה עייפה אחרי שעות שינה שמספקות בדרך כלל, פגיעה בזיכרון , בריכוז ובעיות מעיים שונות.
רוב החולים בתסמונת מוגבלים מאוד במהלך ניהול היום שלהם ומתקשים לנהל אורך חיים נורמאלי כאחד האדם. הערכה הסטאטיסטית הקיימת היום מדווחת על 95% נשים הסובלות מהתסמונת.
גורמי המחלה אין וודאות לגבי גורמי המחלה אך נמצא כי טראומות גופניות או טראומות נפשיות העלו את הסיכון לפריצת המחלה, כמו כן מחלות זיהומיות קשות היוו טריגר לפריצת המחלה, בנוסף לחץ ומתח ופעילות מאומצת יכולים לגרום לסימפטומים הנקשרים לתסמונת הפיברומיאלגיה.
הטיפול ברפואה המערבית הטיפול מתבצע על ידי לקיחת כדורים שונים המכוונים לסימפטומים עליהם מתלונן החולה כדי להקל על הכאבים ותלונותיו השונות. 
ליריקה – (פרגאבלין) - משככת כאבים העובדת על קולטני ההולכה העצבית בגופנו.   
סימבלטה – תרופה מקבוצתSNRI  הנוגדת דיכאון ומשפרת מצב רוח על ידי הפעלה של סרוטונין ונוראדרנלין.       
ישנו טיפול מטבולי (לקיחת הורמון) במינון גבוה בניסיון להשפיע על הגוף והפעילות שלו כפתרון לתסמונת.
התסמונת ברפואה הסינית בראייה הסינית נובעת הבעיה מחוסר איזון בין הטחול לכבד והטיפול יהיה לאזן בין שני האיברים ולחזק כל איבר בעצמו על ידי דיקור, צמחי מרפא ותזונה מתאימה. בנוסף ניתן לסייע בשיאצו ורפלקסולוגיה על מנת להקל על הכאבים ולטפל בסימפטומים הקשורים לתסמונת.
 
    


"דרך הבריאה" -  רפואה סינית, יפנית וטיפולי מגע
                     מצמיחים לך בריאות חדשה  
 
  
בואו נשמור על קשר
מלאו הפרטים הבאים ואחזור אליכם בהקדם
שם:*
טלפון:*
מייל:
הודעה: